TL;DR: Wypuszczam aplikację macOS. Projekt zostaje bardzo pozytywnie przyjęty przez użytkowników. Kończę współpracę z korpo.

Projekty poboczne

⏳ 20 godzin spędzonych nad projektami pobocznymi
👨‍💻 25 commitów
🚀 1 wypuszczona aplikacja macOS

Udało mi się wreszcie wypuścić trzeci z projektów - Rearview. Miałem się wyrobić w jeden miesiąc, natomiast aplikację dłubałem cztery miesiące po godzinach. Została ona dwukrotnie odrzucona przez Apple. Byłem bliski poddania się - ogrom stresu oraz brak czasu nie pomagały w dowiezieniu projektu. Ostatecznie apka zdobyła ponad 350 głosów na Product Hunt, została pobrana prawie 250 razy w dwa dni, pojawiły się o niej pierwsze wpisy, oraz zebrałem pierwszy feedback. Jest to mój pierwszy projekt poboczny, który został pozytywnie zwalidowany, i który będę dalej rozwijał.🍾

Sport, książki i cała reszta

🚶‍♂️zakończyłem kontrakt z korpo
🏋️‍♀️ zrobiłem 12 treningów siłowych
🥋 0 treningów BJJ
📚 przeczytałem 1 książkę

W maju zakończyłem mój kontrakt z software housem. Narazie chcę nieco odpocząć, ogarnąć sprawy związane z wykończeniem mieszkania i przeprowadzką oraz wrócić poważniej do sportu. Nie mam jeszcze nagranej żadnej długoterminowej współpracy, ale chciałbym przez najbliższe pół roku ograniczyć pracę dla innych firm do trzech dni w tygodniu - tak aby zachować równowagę. Poskutkuje to zapewne nieco większą aktywnością na blogu, oraz będę pracować więcej niż dotychczas nad własnymi aplikacjami.

Sportowo - średnio. Czasu wystarczyło jedynie na trzy treningi tygodniowo na siłowni, BJJ odpuściłem całkowicie.

Udało mi się przeczytać jedną książkę - “Kasację “Remigiusza Mroza. Fajny, lekki kryminał i niestety nic więcej.

Trafiłem też na dwa świetne artykuły. Pierwszy to wpis Jacka Kłosińskiego na temat rzucania pracy (co za timing 😂). Drugi to wpis Andrey’a Azimov’a podsumówujący jego hardcore’owy rok (TL;DR: typ nauczył sie kodzić, rzucił pracę mając oszczędności na trzy miesiące życia na Bali i zaczął robić startupy).

Przesłuchałem też mega ciekawy odcinek podcastu Elite Mentality z Piotrem Strusem. Piotr Strus to profesjonalny zawodnik MMA prowadzący jednocześnie firmę IT. Sporo o sporcie, pracy i równowadze w życiu. Mocno polecam.