TL;DR: Brak czasu, brak węglowodanów, aplikacja macOS i Conor McGregor.

Projekty poboczne

⏳ 30 godzin spędzonych nad projektami pobocznymi
👨‍💻 44 commity
🚀 Wypuszczony 1 projekt webowy (stworzony w lutym)
👩‍💻 1 aplikacja macOS czekająca na release

Na początku marca wypuściłem Combat Sports Jobs. Projekt stworzony rzutem na taśmę, bez napisania ani jednej linijki kodu. Rozpisałem się o tym nieco więcej w tym wpisie.

Poza tym, w połowie miesiąca skończyłem kodzić kolejną aplikację - tym razem na macOS. Niestety ze względu na zamieszanie z wykończeniem mieszkania przez kolejne trzy tygodnie totalnie nie miałem ani czasu ani siły ogarnąć rzeczy związanych z releasem. W zasadzie to nadal nie mam. Tak czasem bywa - first things first. Wrzucenie aplikacji do App Store, porobienie opisów, screenów, strony internetowej i minimalnej promocji to przynajmniej jeden weekend pracy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, aplikacja będzie publicznie dostępna w okolicach Wielkanocy.🚀

Wrzuciłem też na bloga wpis tłumaczący dlaczego stworzenie dwunastu małych projektów jest dla mnie lepsze, niż praca nad jednym projektem pobocznym przez cały rok.

Sport, książki i cała reszta

W marcu:
🏋️‍♀️ zrobiłem 14 treningów siłowych
🥋 zrobiłem 6 treningów BJJ
🍖 cały czas nie jem węglowodanów
📚 przeczytałem 1 książkę
🎥 obejrzałem 1 dobry film

Mimo całego zamieszania, sportowo był to niezły miesiąc. Wróciłem do treningów BJJ i udało mi się nieco pomachać sztangą. Pomimo, że nie jem węglowodanów zupełnie nie odczułem spadku energii. W temacie diety ketogenicznej trafiłem na mega ciekawy artykuł tłumaczący dlaczego zbiera ona tak skrajne opinie. (TL;DR: Keto jest super dla osób z naturalnie wysokim poziomem serotoniny i niskim GABA, a beznadziejna dla osób, które mają odwrotnie.)

Przeczytałem jedną książkę: Carl Newton - Praca Głęboka. Rewelacyjny tytuł. Autor celnie i bezlitośnie punktuje bolączki współczesnych miejsc pracy - open space, krzątaninę, rozpraszacze, social media, nadużywanie emaili i komunikatory (🖕Slack). W dużym skrócie - żeby coś dowieźć trzeba pracować w spokoju i koncentracji. Niestety współczesna kultura pracy skupia się raczej na ciągłym sprawdzaniu emaili, byciu online i paplaniem w open space’ach. Pozycja obowiązkowa, 10/10.

Wreszcie obejrzałem dokument o Conorze McGregorze (dostępny na Netflixie). Nie spodziewałem się niczego wielkiego, ale film okazał się naprawdę niezły - mogę polecić.

To tyle. Dzięki za przeczytanie.🙂