TL;DR Po trzech miesiącach dłubania po godzinach wypuściłem trzeci projekt: Rearview - back mirror camera

👩‍💻App Store
😻Product Hunt
🕸www

Rearview - When you're in a cafe and someone is staring at your screen | Product Hunt Embed

Problem

Nie znoszę sytuacji, kiedy ktoś gapi się w mój monitor. Jest to strasznie niekomfortowe, niestety bardzo częste - zwłaszcza podczas pracy w pociągu, kawiarni czy w open space’ach. Myślę, że nie tylko ja mam ten problem. Nie chodzi zresztą jedynie o komfort, a o prywatność i bezpieczeństwo. Zdarza się, że musimy wpisać wrażliwe dane, piszemy e-maile w sprawach prywatnych lub służbowych lub po prostu przęglądamy durne memy w biurze i obawiamy się, że szef stoi za nami.😉

Rozwiązanie

Stworzyłem aplikację na MacBooka, która w wygodny sposób pokazuje aktualne lustrzane odbicie z kamery. Obraz jest zawsze na wierzchu, nawet jeśli inne aplikacje korzystają z trybu pełnoekranowego lub zmieniamy ekran. Kamera jest uruchamiana z górnego pasku status menu, dzięki czemu zawsze mamy do niej dostęp. Dodałem również opcjonalny alarm dźwiękowy, gdy w polu kamery zostanie wykryta więcej niż jedną twarz.

My helpful screenshot

My helpful screenshot

My helpful screenshot

Model biznesowy

Dla pierwszych 100 użytkowników aplikacja będzie darmowa. Chcę zgarnąć jak najszybciej wstępny feedback.

Potem aplikacja stanie się płatna jednorazowo w momencie ściągnięcia z App Store. Myślę o cenie na poziomie tier 3 ( w USA to 2,99 USD, natomiast w Polsce 13,99 PLN).

Nie widzę w tej chwili możliwości oparcia się o model subskrypcji, natomiast jeśli aplikacja “chwyci” i warto będzie ją rozwijać to wraz z rozwojem funkcjonalności cena prawdopodobnie będzie rosnąć (możliwe też, że poszczególne funkcjonalności będą płatne niezależnie od siebie).

Co dalej?

W tej chwili waliduję czy aplikacja ma sens i czy jest komukolwiek poza mną potrzebna.🙂 Czekam też na feedback od użytkowników - jakie są rzeczy które warto zmienić lub zaimplementować. Sam widzę potencjał do rozwoju alarmu przy wykrywaniu drugiej twarzy. Obok alarmu dzwiękowego, przydałby się także wizualny. Samo wykrywanie twarzy ze względu na technologię jest również wyzwaniem technicznym. Mamy klasyczny kompromis pomiędzy dokładnością, a zużyciem procesora, pamięci i baterii. W tej chwili stosunek ten jest ustawiony na sztywno, na podstawie moich testów na różnych urządzeniach. Myślę, że warto byłoby dać użytkownikowi możliwość dostosowania precyzji wykrywania do mocy sprzętu, na którym pracuje.Aktualizacja - 5.06.2019

  • Ponad 300 głosów na Product Hunt.
  • 249 pobrań w dwa dni
  • Wpis na chińskim portalu APPINN
  • wpis na Reddit.
  • Pierwsze pozytywne recenzje: My helpful screenshot

  • Pierwszy feedback czego brakuje: My helpful screenshot

Jest to mój pierwszy projekt poboczny, który został pozytywnie zwalidowany. Będę go rozwijać dalej. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy pojawi się Rearview 2.0, które będzie kosztować nieco więcej. W tej chwili ustalam cenę aplikacji na 0.99 USD - chcę sprawdzić jak bardzo spadnie liczba ściągnięć po wprowadzeniu opłaty.